Floris V-pad van Schagen naar Bergen op Zoom. Dag 14, wandelen van Dinteloord naar Steenbergen, 20 km. Tot en met vandaag 326 km
Een man op een scootmobiel heeft zijn vervoermiddel even uitgezet en geniet van de zon op de Kleine Dijk. Hij noemt mij allerlei dorpen waar hij vanmorgen al doorreed vanaf zijn huisadres in Fijnaart. Ik vraag of zijn batterij dat wel aankan. Hij antwoordt mij dat het een nieuw type is dat zeker 70 km kan rijden, voordat hij weer op moeten worden opgeladen.
De Dintelse Gorzen vormen een overgang van zout- naar zoetwater. De route voert hier door een stukje ruig gebied om een waterplas heen. Ik trek nog maar even mijn lange broek aan. Heb geen zin in een tekenbeet.
Wachtende mensen mopperen bij de zelfbedieningsbrug bij Beneden Sas. Het is wel ZB maar dat wil nog niet zeggen dat de brug snel opengaat voor de wachtende fietsers en wandelaars. Het is bijna 12.00 uur en ik neem hier m’n derde beker koffie uit de thermoskan. De eerste dronk ik om 10 uur en de tweede om 11 uur. Aan de overkant van de brug gaat de maandelijkse sirene van de eerste maandag van de maand af.
Heen, een dorpje van niks, heeft een eetcafé. Karina, de dame van het café, vertelt me dat de nieuwe route van het Floris V-pad bij Heen nu klaar is. Ze geeft me er een brochure van. Voor de lokale mensen heet het Ommetje Vlietpolder. Het voert langs de Steenbergse Vliet.
Bij het voormalige fort Hendrik loop ik rechtdoor in plaats dat ik rondje om de gracht wandel. Omdat ik daarna op een erf van een leegstaande fabriek kom, waar een stevig en hoog hek voor staat, moet ik alsnog een rondje om het voormalige fort maken.