Rondje Noord-Holland fietsen in vier dagen [1] Dinsdag 17 juni 2025.
Bij station Santpoort-Noord begint onze vierdaagse fietstocht in Noord-Holland. Als snel zijn we in Duin- en Kruidberg. De GPX-route brengt ons tot het Sluisplein. Een bepaald moment kunnen we niet verder. De wegen naar de havenfaciliteiten zijn hier afgezet met hekken. Een foutje in de GPX-route? Dan maar bij de sluizen naar het noorden van het Noordzeekanaal. Bij Ijmuiden houden we de route richting Wij aan Zee aan. Midden in het dorp is een dorpsweide. Bij Café De Zon steken we op voor een drankje. Eigenlijk waren ze vandaag gesloten in verband met een uitvaartbijeenkomst (koffie met broodjes). ‘’ Gezien de toeloop van fietsers bij dit mooie weer zijn toch maar even open gegaan. ‘We hebben nog een uur voordat de uitvaartgasten komen”, zegt de waardin.
Van andere gasten op het terras horen we dat er normaal gesproken een waterbus vaart van het Sluisplein naar de overkant van het kanaal, en visa versa. Maar vandaag vaart hij niet. Nu wordt duidelijk waarom de GPX-track ons naar het Sluisplein voerde. We hadden daar moeten met de waterbus overvaren naar de noordkant van het Noordzeekanaal. In Wijk aan Zee fietsen we een stukje terug naar de Sparwinkel. Hier ben je zo in de Kennemerduinen.
In Egmond aan de Hoef zijn we weer in bebouwd gebied. Een paar kilometers verder passeren we café-restaurant ’t Woud, vernoemd naar een buurtschap in de gemeente Bergen. Ook wij gaan in de rij staan om een tafeltje toe gewezen te krijgen.

Ons hotel aan de Dorpsstraat in Bergen heet Marijke. We dachten dat het een klein dorpshotelletje zou zijn. Maar het is behoorlijk groot. Het bestaat uit een hoofdgebouw met meerdere bijgebouwen.