Zondag 19 juni 2011, vakantie in Portugal.
De provincie Alentejo is een groot landbouwgebied met weinig werkgelegenheid en daarom ook met een lage bevolkingsdichtheid. We komen een vrachtauto volgeladen met kostbaar kurk geschild van kurkeiken. Ook stopt de bus bij een aantal van die kurkeiken, die maar één keer per 11 jaar aan de beurt zijn om van hun bast te worden ontdaan.
We bezoeken het hertogelijk kasteel. Een gids die alleen Portugees kan spreken geeft ons uitleg. Gelukkig kan onze reisleidster alles goed vertalen. Ze vertaalt zelfs dingen die de gids niet vertelt.
Na de lunch gaat de bus naar Castelo de Vide. Dit dorp doen we te voet. Er zijn flinke stijgingen in de straatjes onderweg naar het plaatselijke kasteel. Bij een kerk worden voorbereidingen gemaakt voor het feest van Nossa Senhora de Alegria (Onze Lieve Vrouwe van het Plezier). Je kunt er loodjes kopen.