Vrijdag 15 juni 2012.
Het Hoge- en Lage Bergse Bos. Een flink natuurgebied ten noorden van Rotterdam. Er is een skiheuvel met een kabelbaan en een enorm golfcomplex. De skiheuvel is gebouwd op een plaats waar jarenlang sloop- en bouwafval en dergelijke is gestort.
Verschillende kunstwerken staan hier opgesteld om van het Hoge Bergse Bos een soort kunstberg te maken, wat het al was zonder de kunstwerken.
Op een lager deel van het natuurgebied, of park zo je wilt, rijden Wilfried de Jong en Frénk van der Linden rustig wat rondjes op racefietsen. Ze worden gevolgd en later weer voorafgegaan door een auto met een cameraman daar bovenuit stekend. Binnenkort zullen ze wel samen op tv te zien zijn. Wij, Leo en ik, zijn wandelend onderweg naar Rotterdam.
In het restaurant van de golfclub, De Rottebergen, brand licht maar het ziet er erg rustig uit als we er langs lopen. Toch maar even aan de deur voelen. Ze zijn open en wij zijn van harte welkom voor een bakkie koffie. Er staan op tafels taartdozen en allerhande hebbedingetjes uitgestald. Als we er tien minuten zitten stroomt het gebouw vol met gasten. Er wordt Nederlands maar nog meer Engels gesproken. Ze zijn hier waarschijnlijk op uitnodiging van een Rotterdamse onderneming.
Vanaf de Boterdorpse Verlaat lopen we op een smalle strook grond tussen aan de ene kant de Bergsche Voorplas en aan de andere kant het riviertje de Rotte. Voorbij de jachthaven en de Berg- en Broekseverlaat komen we door een stukje rafelrand van de stad. Hier zie je in de onregelmatige groenstroken ‘slordige’ bouwsels en veel loslopende hanen. Via een omweg door Crooswijk komen we in hartje Rotterdam centrum. Van hier gaan we met trein en bus terug naar ons beginpunt in Zevenhuizen.
In dit dorp staat onze auto. Vanmorgen hadden we gelijk de regencapes nodig. Het bleef een paar uur, niet al te hard, regenen toen we langs de Hennepsloot en de Rottemeren wandelden. Daarna werd het droog en konden de capes weer in de rugtassen.
Wandelen Zevenhuizen-Rotterdam als onderdeel van het Grote Rivierenpad variant Rottemeren, 22 km. Op 15 december 2011 wandelde ik van De Loet naar Zevenhuizen.
Weer een geweldige wandeltocht met leuke foto’s;
Ga zeker kijken wanneer Wilfried de Jong zijn
TV-programma heeft!