Maandag 8 juni 2009
Een kleine terugblik op mijn fietsreis naar Santiago. In september 2008 fietste ik met Frits 700 km van Breda naar Chartres. In mei 2009 ging ik van Chartres naar Santiago de Compostela 1.850 km.
Ik was in mei 2009 in totaal vier weken van huis. Ik vertrok per trein naar Chartres op zondag 3 mei en kwam met Iberia weer terug op zondag 31 mei.
Wat de reis van mei 2009 betreft sliep ik 13 nachten in een pelgrimsherberg, 3 nachten in een jeugdherberg, 4 nachten in mijn tentje op een camping, 4 nachten in een b & b en 4 nachten in een hotel.
Eerste maandag in Chartres. Nog 1.850 km
Gedurende de fietstocht:
- veel oude binnensteden en dorpjes gezien
- veel akkers, bergen en bossen gezien
- behalve enkele hazen, weinig wild gezien
- geen lekke banden
- niet van de weg gereden
- veel ontmoetingen onderweg
- bijna geen tegenwind
- gering aantal regendagen
- tent werd gestolen bij de post
- geen honger of dorst geleden
- niet ziek, zwak of misselijk
- geen rustdagen opgenomen
- aardig wat reacties op mijn weblogberichten
- MP3-speler voor eenzame momenten niet gebruikt
- het wierookvat zwaaide niet door de kathedraal in Santiago
- armen, benen, gezicht en nek aardig bijgekleurd
- anderhalve kilo afgevallen
- ongeveer 300 foto’s genomen
- Marit is een maand ouder geworden
Beste Dick,
Via de website van het Genootschap kwam ik terecht op je website. Zou ik de verhalen van de site mogen opnemen in onze database PILNAR? Hieronder volgt een toelichting op dit project.
Alvast heel hartelijk dank voor je medewerking en ik hoor graag van je!
Hartelijke groet, Laurie Faro
Verzoek om toestemming opname weblog en digitale reisverslagen in PILNAR
Het Nederlands Genootschap van St. Jacob is een samenwerking aangegaan met de School of Humanities, onderzoeksgroep Religie en Ritueel, van de Tilburg University en het Meertens Instituut, KNAW te Amsterdam om een digitaal bestand van moderne pelgrimsverhalen te realiseren. Doelstelling van dit project PILNAR is te komen tot een voor wetenschappelijk onderzoek toegankelijk digitaal bestand van verslagen van pelgrims naar Santiago de Compostella. Het gaat met name om verhalen waarin verslag wordt gedaan van de tocht, de belevenissen onderweg en de ervaringen. Onderzoekers kunnen dan door moderne data-analyses gegevens uit alle beschikbare verslagen combineren en interpreteren en zo bij voorbeeld de reden benoemen waarom het aantal pelgrims de laatste jaren zo enorm toeneemt.
PILNAR wordt gefinancierd door CLARIN-NL. CLARIN maakt deel uit van het Europese initiatief CLARIN-EU, en werkt mee aan de ontwikkeling van een duurzame Europese digitale infrastructuur voor de sociale en geesteswetenschappen. Via deze infrastructuur komen bronnen, methoden en tools op een gestandaardiseerde wijze beschikbaar voor wetenschappelijk onderzoek. Na een voorbereidende fase van CLARIN-EU is in 2009 CLARIN-NL van start gegaan. Op dit moment worden meer dan 30 verschillende projecten binnen CLARIN-NL uitgevoerd. PILNAR is één van deze projecten.
Wat willen we vastleggen in PILNAR?
Verhalen op schrift, op websites, op weblogs maar ook verhalen die u nog heeft liggen van vroeger of van familieleden die ooit de tocht ondernomen hebben.
De verhalen zullen worden opgeslagen in een afgesloten CLARIN database die toegankelijk is via het Meertens Instituut en zijn niet openbaar toegankelijk doch uitsluitend voor wetenschappelijke doeleinden op aanvraag beschikbaar. Gebruikers dienen vooraf te tekenen voor het strikt vertrouwelijk gebruik van de database, en wetenschappelijke publicaties dienen zodanig te worden geredigeerd dat gebruikte data niet tot individuele personen en verslagen kunnen worden herleid.
U hebt een weblog en/of een reisverslag op het internet geplaatst en we willen heel graag dit verhaal of verslag opnemen in PILNAR. Indien u toestemming geeft, stellen we het op prijs indien u dit per mailbericht kenbaar maakt aan Laurie Faro. Natuurlijk stellen wij uw medewerking zeer op prijs en we hopen dat veel mensen hun medewerking zullen verlenen.
Alvast heel hartelijk dank voor uw moeite!
Met hartelijke groet,
Laurie Faro, wetenschappelijk onderzoeker PILNAR
Tilburg University, School of Humanities
Postbus 90153, NL 5000 LE Tilburg
e-mail: l.m.c.faro@uvt.nl
Tel: 013-4662056
Dag Dick,
Een beetje late reactie (omdat ik een tijdje niet had gekeken). Mooie verhalen en een prestatie om trots op te zijn.
Gefeliciteerd !!
Fijn dat je weer gezond thuis bent.
Nog afgevallen? (staat niet op je lijstje)
Groetjes aan Joke en wie weet zien we elkaar wel eens (op de fiets).
Marius
en dan vergeet je nog je gestolen tentje…
Ben vandaag op de fiets naar het werk in Haarlem. (30 km. trainingskilometers)