Amsterdam, zaterdag 9 februari 2012.
Schoonzus Annie en ons nichtje Anne sliepen de nacht van donderdag op vrijdag samen met 48 andere mensen in de Haarlemse vestiging van IKEA. Joke en ik bezoeken vandaag de open dag van het Paleis van Justitie in Amsterdam. Hier zijn veel meer dan 50 mensen op afgekomen. Waarschijnlijke enkele duizenden mensen bezoeken het nieuwe gebouw aan de IJdok in Amsterdam niet ver verwijderd van het Centraal station.
Het Gerechtshof zit nu nog in drie verschillende gebouwen in de binnenstad. In april verhuizen ze naar het Gebouw IJdock. Deze nieuwbouw heeft € 165 miljoen gekost. Op 16 april a.s. worden de eerste zittingen gehouden in dit met veel marmer versierde gebouw. Het zijn eigenlijk twee gebouwen. In het ene gebouw werken de ambtenaren en in het andere gebouw zijn de zittingszalen en de cellenruimten.
Vanuit het Paleis van Justitie heb je een mooi uitzicht op de omgeving, vooral het IJ met Eye en het Centraal Station en omgeving. Voor de gasten is er gratis koffie, thee en erwtensoep. Dat laatste is niet zo gek, want het is vandaag koud. Als we terug gaan naar CS sneeuwt het in Amsterdam.